Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Lyžování v Itálii, které si zamilujete Návrat nahoru

Rakouská jezera

oblibene historie mapa
telefon 518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  •  
  • Tipy
  •  
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 29.06. - 14.09.2024 / 1 týden
Kolik osob?2 dosp.
hledat
lupa
 

Rakouská jezera


Rakousko není jen zemí majestátních hor.

Naleznete zde také na 2000 jezer s křišťálově průzračnou vodou. Na své si zde přijdou ti, kteří si chtějí užít zábavu, ruch a vodní sporty, ale také milovníci ticha, romantiky a soukromí.
Korutanská jezera jsou ke koupání přímo stvořená.

Oblast se chlubí nejvyšším počtem jezer. Navíc zde voda, díky vysokému počtu slunečních dní v roce a tropickým teplotám, dosahuje teploty až 28 °C. K největším a nejznámějším jezerům patří vyhlášené Wörthersee a Ossiachersee, kde si užijete jak koupání, tak i pulzující večerní zábavu.
Největším lákadlem v oblasti Salcburska bude jistě Wolfgangsee.

Toto jezero je jedno z nejkrásnějších v celém Rakousku. Voda je průzračná a čistá tak, že se dá pít. Pro ty, kteří mají rádi klid a soukromí doporučujeme romantické jezero Hintersee.
V Burgenlandsku se nachází největší rakouské jezero Neusidlersee.

Jezero je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou. Je velmi mělké, se spoustou pláží a v kombinaci se 300 slunečnými dny v roce, je ke slunění jako stvořené. Na své si zde přijdou i sportovci. Oblíbený je zde surfing, kiting nebo plachtění. Opravdovým rájem je tato oblast především pro cyklisty. Málokterý z regionů v Rakousku totiž nabízí tak rozvinutou síť cyklostezek jako je oblast Neusiedler See.
Jezeru Grundlsee se přezdívá Štýrské moře.

Nachází se v nadmořské výšce 708 metrů a díky průzračnosti vody je velmi oblíbené mezi potápěči.
Nejznámějším a zároveň největším tyrolským jezerem je Achensee.

Typická je jeho krásně smaragdově zelená voda. Jezero je zvlášť oblíbené mezi surfaři a jachtaři, díky jeho vynikajícím povětrnostním podmínkám. Nejteplejším alpským jezerem je rašelinové Schwarzsee, jehož voda má léčivé účinky. Pro rodiny s dětmi doporučujeme menší jezero Walchsee, kde najdete dětská hřiště, trampolíny a horolezeckou stěnu ve vodě.Doporučujeme v blízkosti jezer: