Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Lyžování v Itálii, které si zamilujete Návrat nahoru

Rozhledny a vyhlídkové plošiny v Rakousku

oblibene historie mapa
telefon 518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  •  
  • Tipy
  •  
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 27.04. - 13.07.2024 / 1 týden
Kolik osob?2 dosp.
hledat
lupa
 

Rozhledny a vyhlídkové plošiny v RakouskuFantastický výhled a mnohdy také adrenalinový zážitek.

To vše vám nabídnou četné vyhlídkové plošiny a rozhledny v Rakousku. A nebude to jen úchvatná příroda, která potěší váš pohled. Samotné vyhlídkové věže zaujmou na první pohled svojí nevšední architekturou.
Adrenalinová zkouška v Dachsteinu.

Velmi pozoruhodnou stavbou je Welterbespirale v Dachsteinu. Vyhlídková plošina se nachází na 2.100 m vysokém vrcholu Krippenstein, kde návštěvníci mohou obdivovat výhled na masiv Dachstein a Halstatt. To však není vše, co ledovec Dachstein nabízí. Adrenalin Vám zde zvedne vyhlídka 5fingers, jejíž konstrukce připomíná ruku s pěti prsty. Podlaha jednoho z prstů je ze skla a nabízí pohled na obec Krippenbrunn, která je o 400 metrů níže. Na jižní stěně Dachsteinu také najdete závratě způsobující Schody do prázdna, které vedou od nejvyššího vysutého mostu v Rakousku dolů na malou plošinu. Schody mají zábradlí ze skla a sklon 12 %.
Nejvyšší dřevěná vyhlídková věž na světě a Airwalk v Korutanech.

Pyramidenkogel je nádherná 100 m vysoká rozhledna s dřevěnou konstrukcí. Nachází se v nadmořské výšce 851 m u jezera Wörthersee. Vyhlídková plošina poskytuje impozantní výhled na korutanskou krajinu jezer a hor. Nahoru vás vyveze prosklený panoramatický výtah a na cestu dolů mohou ti odvážnější použít 120 m dlouhý tobogán, ve kterém mohou svištět rychlostí až 25 km v hodině. Ještě větší adrenalin můžete zažít na plošině Airwalk, která se nachází na nejvyšší přehradní hrázi Kölnbreinsperre. Projít se zde můžete po průhledné plošine, odkud shlížíte do stovky metrů hluboké propasti.
Tyrolsko jako na dlani.

Na Stubaiském ledovci naleznete vyhlídkovou plošinu Top of Tyrol, která se nachází 3 210 metrů nad mořem. Plošina je zajímavou architektonickou stavbou, která harmonicky přimyká ke skalnatému výběžku. Vyveze vás zde panoramatická kabinková lanovka Schaufeljoch. Užít si zde můžete návštěvu nejvýše položené restaurace v Rakousku, ale především impozantní výhled na Stubaiské Alpy a Dolomity. Zajímavým tipem je vyhlídka připomínající orlí hnízdo u jezera Achensee. Kdo chce zažít pořádný adrenalin, může se nechat vytáhnout lanovkou AirRofan Skyglider. Cestou zpět k dolní stanici lanovky zažijete vzrušení v podobě letu rychlostí 85 km/h.