Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Lyžování v Itálii, které si zamilujete Návrat nahoru

Tyrolsko

oblibene historie mapa
telefon 518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  •  
 
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho?23.11.2024 - 18.01.2025
Kolik osob?2 dosp.
hledat
lupa
 
 

Tyrolsko

celý popis
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Tyrolsko

Tyrolsko se skládá se dvou vzájemně oddělených částí – Severního a Východního Tyrolska. Hlavním městem Severních Tyrol je Innsbruck, kterým protéká řeka Inn, zatímco hlavním městem Východních Tyrol je Lienz. Celková rozloha Tyrolska činí 12.648 km2. Málokterá horská oblast se může pyšnit takovou koncentrací hor. Celkem je tu více než 500 třítisícovek. Na hranicích Východního Tyrolska s Korutany ve Vysokých Taurách se nachází nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner 3798 m n.m.
• V zimě je Tyrolsko rájem lyžařů, snowboardistů a skialpinistů. Oblast nabízí více než 70 lyžařských středisek. Mezi nejznámější a světově uznávaná patří Kitzbühel a St.Anton. Lyžařská sezóna začíná nejdříve na pěti tyrolských ledovcích – Kaunertal, Pitztal, Stubai, Hintertux a Sölden-Ötztal. Tyrolsko nabízí vynikající sněhové podmínky a sjezdovky vhodné nejen pro profesionální lyžaře, ale i pro rodiny s dětmi. Celkově oblast nabízí více jak 5 200 km skvěle upravených sjezdovek.
• V létě si na své přijdou milovníci vysokohorské turistiky, extrémní cyklisté na horských kolech a také horolezci. Celá oblast je totiž protkána celou řadou kvalitně značených tras. Nejvíce oblíbenou a nejznámější turistickou trasou je nepochybně 280 km dlouhý Adlerweg . Turisté, kteří si netroufnou na horské přechody, se mohou podívat k největšímu tyrolskému jezeru, 9km dlouhému Achensee. Rodiny s dětmi si užijí odvážnou jízdu na nejdelší horské letní bobové dráze světa. Tato atrakce na vás čeká v Imstu, dráha leží ve výšce 1 500 m n.m. a měří 3,5 kilometru.

 
 

Hotely a apartmány v oblasti Tyrolsko

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécena