Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Lyžování v Itálii, které si zamilujete Návrat nahoru

Vídeň

oblibene historie mapa
telefon 518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  •  
 
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho?23.11.2024 - 18.01.2025
Kolik osob?2 dosp.
hledat
lupa
 
 

Vídeň

celý popis
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Vídeň
 

Vídeň je hlavní město Rakouska a zároveň nejmenší spolková země. Město se nachází na východním úbočí Vídeňského lesa, pod místem, kde Dunaj protéká Korneuburskou bránou a vstupuje do Vídeňské pánve. Město je nejvýznamnějším politickým, hospodářským a kulturním centrem země. Historické jádro Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
• Nejnavštěvovanější pamětihodností města je barokní zámek Schönbrunn, který dříve sloužil jako letní císařské sídlo pro Marii Terezii. Kromě samotného komplexu zde najdete i rozsáhlý park, dva skleníky a altán Gloriette. Ten v současnosti zastává funkci kavárny, odkud je krásný výhled na celý zámecký areál i město v pozadí. Po šálku tradiční vídeňské kávy můžete navštívit Schönbrunnskou zoologickou zahradou, která je nejstarším ZOO na světě. Míst k navštívení je zde nespočet. K nejslavnějším a nejnavštěvovanějším bezpochyby patří: Hofburg, Karlskirche, Dóm sv. Štěpána, Vídeňská opera, nejslavnější rakouské divadlo Burgtheater a zámek Belvedere. Jednou z nejznámějších vídeňských atrakcí je také zábavní park Prátr.
• Vídeň je také městem hudby. Vídeňská státní opera je jednou z nejznámějších světových scén. V minulosti zde tvořili významní skladatelé, a to Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Richard Strauss a Ludwig van Beethoven. Vídeňští filharmonikové patří mezi nejznámější symfonické orchestry Evropy a celého světa.

 
 

Hotely a apartmány v oblasti Vídeň

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécena
 

Letoviska: