Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Dovolená v Itálii Lyžování v Itálii, které si zamilujete Návrat nahoru

Korutany

oblibene historie mapa
telefon 518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  •  
 
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho?23.11.2024 - 18.01.2025
Kolik osob?2 dosp.
hledat
lupa
 
 

Korutany

393 km
35 km
264 km
94 km
94
15
32
47
164 km
celý popis

Vzdálenost z ČR

Praha – Korutany: 580 km | Brno – Korutany: 491 km

Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Korutany
 

Korutany patří k nejjižnější spolkové zemi Rakouska. Díky své poloze, na jižní straně Alpského hřebene, se může tato oblast pyšnit nadprůměrným počtem slunečných dnů. Mezi nejznámější střediska Korutan patří Heiligenblut, Nassfeld-Hermagor a Mölltalský ledovec. Kromě špičkových sjezdovek jsou Korutany známé velkým množstvím jezer, které dotvářejí zimní ráz krajiny a lákají k bruslení.
• Středisko Heiligenblut lyžařům nabízí široké sjezdovky, které jsou vyhledávány především milovníky carvingu. Najdeme zde však i mnoho neupravovaných tratí s hlubokým sněhem. Ty vyhledávají především milovníci snowboardu a freerideru. Zajímavostí střediska je 300m vysoký vodopád, ze kterého se v zimě stává zamrzlá stěna. Ve středisku se provozuje i snowrafting a k dispozici je osvětlená sáňkařská dráha.
• Skiareál Nassfeld - Hermagor je nejmodernějším střediskem jižních Alp. Celková délka sjezdovek je zde 110 km a výkonný zasněžovací systém je schopen v případě potřeby pokrýt celých 100% tratí. Příznivci běžeckého lyžování mají k dispozici 70 km běžeckých stop. Snowboardisté jistě ocení Snow-Cross-Park na Tressdorfer Alm a Snowboardarea Garnitzen.
• Mölltalský ledovec lyžařům nabízí perfektně upravené sjezdovky, které jsou dostatečně široké pro carving i pro snowboarding. Od nejbližšího a nejnavštěvovanější lyžařského ledovce Kaprunu je dál pouze o 50 km. Nesmírnou výhodou tohoto ledovce je především to, že zde nebývá příliš velký nával lyžařů. Díky stálým sněhovým podmínkám je ledovec vyhledáván hlavně pro jarní lyžování, kdy jsou svahy zalité sluncem a přesto velmi kvalitní pro pohodlné lyžování.

SKIPASY:
Skipas: TOP skipas: platí pro všechna korutanské a východotyrolské lyžařské areály.
SKIBUSY:
 

Hotely a apartmány v oblasti Korutany

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécena